Skip to content

Bańki akupunkturowe najlepsze na cellulit! Sprawdź sama!

Cellulut to jedna z najpopularniejszych niedoskonałości skórnych dotykających wiele kobiet. Zjawisko to polega na tym, że skóra traci swoją jędrność, sprężystość oraz elastyczność. W wyglądzie i dotyku zaczyna przypominać skórkę pomarańczy. Istnieje wiele preparatów, ćwiczeń oraz terapii mających na celu likwidację tej niedoskonałości. Jedną z nich jest stosowanie specjalnych baniek akupunkturowych.

Likwidacja cellulitu przy pomocy baniek akupunkturowych cieszy się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ tak zwane bańki chińskie bardzo szybko likwidują skórkę pomarańczową lub znacznie zmniejszają jej widoczność. Antycellulitowy masaż bańką chińską nie jest drogi i przynosi pozytywne efekty w krótkim czasie. Zabieg ten świetnie radzi sobie z cellulitem wodnym, jak i tłuszczowym.

Wysoka skuteczność walki z cellulitem

Masaż z wykorzystaniem przedmiotów, jakimi są bańki chińskie, był znany już w czasach starożytnych i polega on na skutecznym wykorzystaniu podciśnienia. Bańka zasysa skórę i tkanki znajdujące się pod nią, poprawiając w ten sposób mikrokrążenie i rozbijając tłuszcz. To z kolei pozwala na przyspieszenie procesu lipolizy. Dodatkowo bańki chińskie świetnie ujędrniają i wygładzają skórę oraz likwidują toksyny znajdujące się w organizmie – to właśnie one są zaliczane do głównych przyczyn powstawania cellulitu. Masaż z wykorzystaniem baniek chińskich jest więc skutecznym zabiegiem antycellulitowym, ujędrniającym i modelującym sylwetkę.

Zobacz również  Zdrowsze zamienniki zwykłych produktów

Jak wygląda antycellulitowy masaż z wykorzystaniem baniek chińskich?

Pierwszą czynnością w ramach masażu antycellulitowego wykorzystującego bańki chińskie jest natłuszczenie skóry przy pomocy oliwki umożliwiającej przesuwanie baniek wykonanych z gumy. Podczas zabiegu korzysta się z największych baniek do masażu pośladków i ud. Umieszcza się je na skórze po wyciśnięciu powietrza.

Dzięki odprowadzeniu powietrza, wytwarzane jest podciśnienie zasysające fałdy skóry, na których widoczna jest skórka pomarańczowa oraz tkanek podskórnych do wnętrza bańki. Następnie osoba masująca wykonuje bańką długie pociągnięcia oraz ruchy okrężne trwające maksymalnie 3 minuty (gdy skóra zrobi się sina).

Bańki chińskie pozwalają na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Skóra jest lepiej ukrwiona, bardziej dotleniona, a substancje czynne zawarte w oliwce są wchłaniane znacznie lepiej. Poprawa krążenia wpływa również korzystnie na odprowadzanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Serie 10-12 zabiegów wykonywane nie rzadziej niż co 3 dni pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów.

Jakie są efekty takiego masażu?

Najważniejszym efektem masażu z wykorzystaniem akcesoriów, jakimi są bańki chińskie, jest skuteczne zmniejszenie cellulitu, a nawet jego całkowita likwidacja. Części ciała poddane masażowi mają zredukowany obwód. Dodatkowo systematyczne wykonywanie takiego masażu na udach, brzuchu oraz pośladkach umożliwia wymodelowanie sylwetki i zwiększenie jędrności skóry. Średni czas trwania takiego zabiegu to godzina. Warto z niego korzystać regularnie, aby skutecznie pozbyć się niechcianego cellulitu.

Zobacz również  W czym pomaga żel Altacet?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *