Skip to content

Jak samemu zrobić niepowtarzalne ramki na zdjęcia? Sprawdź nasze pomysły

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, stare guziki czy zniszczone resoraki wyrzucamy, a przecież można wyczarować z nich cuda, wystarczy trochę czasu i inwencji. Kupmy pistolet i klej na gorąco i zróbmy pomysłowe ramki na zdjęcia, które nie tylko będą spełniały funkcje dekoracyjne, lecz także praktyczne.

Pomysłowe ramki na zdjęcia. Klej na gorąco i do dzieła

Własnoręcznie robione lub ozdabiane ramki na fotografie to dobry sposób na oryginalne dekoracje wnętrz – w ten sposób nadamy mu bardziej osobisty charakter i sprawimu, że dobre wspomnienia zawisną na ścianie, wywołując uśmiech na twarzy. Oryginalnie ramki zrobimy ze starych drzwi lub okien. Można także wykorzystać pamiątki wakacji i stworzyć ozdobę, która uprzyjemni wspomnienia o nadmorskim wypoczynku. Możemy użyć piasku, muszelek, kolorowych kamyków, sznurka i wyklejanych elementów przedstawiających łódkę czy koło ratunkowe. Przymocowujemy je za pomocą kleju na gorąco. W ten sposób stworzymy marynistyczną ramkę, która z pewnością będzie przypominać o wakacyjnych wojażach. W pokoju chłopca świetnie będzie wyglądać ramka ozdobiona
samochodzikami lub klockami.

Jak zrobić ramkę z drewna? Przyklejamy ozdoby klejem na gorąco

Tło pod fotografię możemy zrobić także z deseczek. Wystarczy je połączyć i pomalować na ulubiony kolor. Do przywieszania zdjęć można użyć również klamerek do prania lub klipsów do papieru, dzięki czemu częściej będzie można wymieniać odbitki. Drewno można także pobielić. Jeśli chcemy, by taka ozdoba była bardziej wytworna, z kawałka materiału możemy zrobić kwiat – klejem na gorąco przymocujmy go do ramki, by uzyskać ozdobę, w którą możemy włożyć nawet zdjęcia ślubne. Na powierzchnię drewna można także nakleić kawałki koronki czy innego materiału, by uzyskać ozdoby w stylu romantycznym.

Jakim klejem przymocować ozdoby do ramki? Zastosowanie kleju na gorąco

Ozdoby do ramki najlepiej przymocować klejem na gorąco, który działa tylko wtedy, gdy jest bardzo rozgrzany, więc potrzebne jest odpowiednie narzędzie grzewcze. Klej trzeba porządnie rozgrzać, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy. Za pomocą tego typu kleju skleimy zepsute zabawki czy podkleimy karton, więc warto go kupić nawet wtedy, gdy rękodziełem zajmujemy się rzadko. Nie musimy się obawiać negatywnych konsekwencji dla zdrowia, gdyż klej termotopliwy jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego, więc bez obaw możemy go użyć do klejenia połamanych dziecięcych zabawek (także tych wykonanych z tektury), gdyż nie wydziela szkodliwych oparów.
Praca z drewnem jest bardzo przyjemna, a samodzielnie wykonane ramki będą wyjątkową ozdobą. Kupmy więc klej na gorąco i zabierzmy się do pracy.

Więcej o klejach na gorąco: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *