Skip to content

W czym pomaga żel Altacet?

Każda domowa apteczka powinna zawierać zestawy środków medycznych, które są dostępne bez recepty, są bezpieczne i wielofunkcyjne. Daje to poczucie bezpieczeństwa w sytuacji skaleczeń, oparzeń, stłuczeń, zadrapań czy zwichnięć. To szczególnie ważne, kiedy w domu są dzieci.
Jednym z takich produktów, jest powszechnie znany żel Altacet.

Opis żelu Altacet

Żel Altacet jest produktem leczniczym w formie żelu właśnie, stosowanym miejscowo, który ma szerokie spektrum zastosowania. Substancją czynną leku jest octanowinian glinu – lek, który działa ściągająco, przeciwobrzękowo i łagodzi ból w obrębie stanu zapalnego. Altacet dostępny jest bez recepty, rekomendowany jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej trzeciego roku życia.

W czym pomaga żel Altacet?

Żel Altacet ma działanie ściągające, przeciwobrzękowe, łagodzące i przeciwbólowe. Dzięki zawartości mentolu chłodzi zranione lub obrzęknięte miejsce dając ulgę i ukojenie. Spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie: działa miejscowo w przypadku stłuczeń, zadrapań, obrzęków tkanek i stawów. Działa również kojąco i ściągająco w przypadku drobnych oparzeń. Jest doskonałym narzędziem pierwszej pomocy w przypadku ukąszenia przez komary, pszczoły czy inne owady, gdyż zmniejsza opuchliznę i łagodzi ból, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza wśród dzieci. Żel Altacet stanowi podstawowe wyposażenie domowej apteczki i jest nieodzownym elementem w trakcie wakacji czy wypadu nad jezioro, do parku czy na plażę.
Atutem żelu Altacet jest jego przyjemna konsystencja, dzięki czemu żel łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania. Spakowany jest w małą, poręczną tubkę, która z łatwością zmieści się nawet do kosmetyczki. Co więcej, żel Altacet jest bardzo tani, dlatego jest produktem ogólnodostępnym.

Zobacz również  Herbaty ziołowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Jak stosować żel Altacet?

Żel Altacet stosuje się bezpośrednio na problematyczne miejsce: stłuczenie, obrzęk, oparzenie. Zalecanie się wcieranie żelu trzy, a nawet cztery razy dziennie.

Działania niepożądane

Tak jak każdy lek, również Altacet może wywołać reakcje niepożądane. Ich lista jest jednak znacznie krótsza niż innych, popularnych i dostępnych bez recepty maści i żeli. Do najczęstszych objawów niepożądanych możemy zaliczyć świąd, zaczerwienienie i swędzenie nasmarowanego miejsca, które szybko jednak ustępuje. Oczywiście nie należy stosować żelu Altacet częściej niż jest to zalecane i przez długi okres czasu, gdyż substancje czynne zawarte w leku przy długotrwałym stosowaniu będą negatywnie wpływać na skórę.

Podsumowując, Altacet żel to jeden z najskuteczniejszych środków leczniczych dostępnych bez recepty, który przyniesie ulgę przy stłuczeniach, obrzękach, miejscowych stanach zapalnych, oparzeniach lekkiego stopnia czy opuchliźnie wywołanej przez komary, mrówki czy osy. Może być stosowany zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest niedrogi, a jego małe, poręczne opakowanie z łatwością zmieści się do plecaka, torebki czy nawet kosmetyczki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *