Skip to content

Skuteczne naturalne sposoby na bezsenność

Z bezsennością boryka się coraz więcej osób. Szybki tryb życia, stresujące sytuacje niemal na każdym kroku, nadmiar informacji, jakie codziennie przetwarzamy. Wszystko to sprawia, że nasz sen jest zaburzony. Trudniej nam zasnąć, budzimy się kilka razy w nocy. Efektem tego rano wstajemy niewypoczęci i bez energii. Pocieszające jest to, że z bezsennością można walczyć. Istnieją różne domowe sposoby na poprawę jakości snu.

Pierwszym podstawowym krokiem, jaki należy zrobić rozpoczynając walkę z bezsennością jest znalezienie jej przyczyny. A tych może być wiele. Najczęściej za słaby sen odpowiada stres wynikający z – mówiąc najprościej – trybu i jakości naszego życia. Na stres narażony jest w mniejszym, czy większym stopniu każdy. Jednak, jeśli ciągle gdzieś się spieszymy, mamy na głowie mnóstwo obowiązków, jesteśmy typem osoby, która lubi się zamartwiać lub szczególnie dba o szczegóły to na stres jesteśmy narażeni bardziej. Warto też pamiętać, że każdy z nas różnie sobie ze stresem radzi, dla jednych jest on motorem napędowym, ale są też osoby, które stres wypala i to one najczęściej maja problemy z dobrym snem. Bezsenność wynika również z innych czynników, może to być na przykład bolesna choroba. Ból skutecznie utrudnia zaśnięcie. Ponadto używki, również te codzienne jak kawa, herbata, napoje gazowane czy energydrinki wpływają na jakość naszego snu. I wreszcie poziom melatoniny w organizmie. Hormon ten jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasz sen. Gdy określimy już, co u nas powoduje bezsenność możemy temu przeciwdziałać.

Zmień tryb życia

Aktywność fizyczna, zdrowe jedzenie, wprowadzenie technik relaksacyjnych, aromaterapia, porządne wietrzenie sypialni przed snem, czy odpowiedni materac to tylko niektóre z metod walki z bezsennością. Najważniejsze to ograniczyć stres w naszym życiu. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na jakość naszego snu, ale życia w ogóle. Warto również zauważyć, że zdrowa żywność to temat, na który zwraca uwagę coraz więcej osób. Zanieczyszczenie środowiska oraz sposób wytwarzania jedzenia sprawiają, że do organizmu codziennie dostarczane są toksyny, które wpływają również na bezsenność.

Natura na bezsenność

W walce z bezsennością pomagają leki, które zapisać nam może lekarz rodzinny. Nim jednak sięgniemy po farmaceutyki warto wypróbować wspomniane już zdrowe jedzenie w połączeniu z naturalnymi produktami i ziołami wspierającymi dobry sen. Możemy na przykład przygotować sobie przed snem szklankę naparu z melisy, rumianku, czy dziurawca. Możemy sięgnąć również po sok z Noni. Jagody Noni, z których przygotowywany jest sok, rosną w Polinezji, gdzie wykorzystywane są przez lokalną społeczność do walki z bezsennością i depresją już od dawna. Sok z Noni oprócz poprawy jakości snu wpływa również na poprawę działania całego organizmu. I choć każdy musi szukać własnego sposobu na bezsenność. To poszukiwania warto zacząć od metod naturalnych. Dla wielu osób Sok Noni, zdrowa żywność i aktywny tryb życia mogą wspólnie okazać się metodą kończącą problemy ze zdrowym, spokojnym snem.